Arai kaski

 

Misją arai’a jest produkowanie najbezpieczniejszych kasków na świecie. Ten cel przyświeca wszystkim pracownikom firmy na każdym etapie projektowania i produkcji. Tak dzieje się od blisko 65 lat, podczas których do rąk motocyklistów trafiło wiele milionów tych wyjątkowych, ciągle udoskonalanych kasków. 100% ręcznej produkcji prowadzonej wyłącznie
w japońskich fabrykach przekłada się na najwyższą, wręcz unikalną jakość i bezpieczeństwo użytkownika, które ARAI niezmiennie stawia na pierwszym miejscu.

Podczas procesu produkcyjnego każdy kask jest kilkukrotnie sprawdzany. Wcześniej testowane są konstrukcje oraz zastosowane materiały. Dzieje się to w warunkach cięższych niż wymagane do spełnienia normy ECE 22-05
i SNELL. Dzięki takiemu podejściu komfort, jakość i bezpieczeństwo to cechy, które posiada KAŻDY wyprodukowany
i dopuszczony do sprzedaży kask ARAI. W praktyce przekłada się to na fakt, że najlepsi zawodnicy, tacy jak Pedrosa, Hayden czy Haga, jeżdżą dokładnie w takich samych kaskach, które każdy może kupić w sklepie! Uważamy, że jest to bardzo uczciwe podejście, bo czyż Twoje bezpieczeństwo nie jest warte tyle samo co bezpieczeństwo zawodników?

 

 

Dlaczego Arai ?

 

Każdy kask firmy Arai jest ręcznie produkowany. Z najwyższą troską, by ręce, które go tworzą były tymi najwłaściwszymi, osoba produkująca skorupę kasku podpisuje swoje dzieło własnoręcznie. Nawet po latach możesz znaleźć w środku metkę
z nazwiskiem tej osoby. WSZYSTKIE kaski są 3-krotnie sprawdzane w czasie procesu produkcji.
Nie co dziesiąty lub setny, tylko każdy pojedynczy kask. Dlatego właśnie Arai jest jedyną firmą, która zna jakość każdego swojego produktu. Dla Arai komfort, spasowanie, wykończenie, jakość i bezpieczeństwo nie są kompromisem determinującym cenę kasku, lecz wyznacznikami, jakie ma spełniać każdy produkt.

Kaski Arai są używane przez najlepszych kierowców na świecie. Mitch Arai zwykł mawiać: „Jak możesz powiedzieć, że jedna głowa jest warta więcej niż druga?” i dlatego właśnie repliki, które możesz kupić są dokładnie tymi samymi kaskami, jakich używają najlepsi zawodnicy, a nie tylko ich odwzorowanymi grafi kami.

Warto wiedzieć, że Arai jest pierwszą firrmą produkującą kaski, która dała 5-letnią, pełną gwarancję na swój produkt już 12 lat temu. Nawet obecnie tylko nieliczne firrmy oferują gwarancję dłuższą niż 1 rok.

Kask Arai jest tak skonstruowany, by czuć się w nim dobrze nawet przez cały dzień i by utrzymać to uczucie przez długie lata użytkowania. Wszystko to dzięki zastosowaniu nieparującej szyby z komorą powietrzną, obniżonego środka ciężkości odciążającego kark i głowę, wyściółki układającej się do kształtu głowy oraz bardzo skutecznego systemu wentylacji dającego zawsze poczucie świeżości. Konstrukcja wszystkich części została dokładnie przemyślana tak, by to właśnie kask Arai był tym najlepszym na świecie.

Dla zapewnienia maksimum bezpieczeństwa Arai wyszedł znacznie dalej niż tylko spełnianie wyznaczonych norm bezpieczeństwa, które dla większości firm są progiem, który muszą osiągnąć, podczas gdy dla Arai są tylko punktem wyjściowym, jaki kask musi spełniać. Dlatego Arai wprowadził własne, ostrzejsze testy, jakie musi przejść każda skorupa, by kask został dopuszczony do produkcji. Dodatkowo, każda konstrukcja przechodzi próby wytrzymałościowe nie raz, tylko dwa, aby firma miała absolutną pewność, że kask jest bezpieczny. To włąśnie Arai wyznacza granice bezpieczeństwa, wraz
z postępem technologicznym przesuwając je coraz dalej.

Nasze doświadczenie w konstrukcji, zastosowaniu odpowiednich materiałów, jak najlepszym dopasowaniu kasku, wentylacji oraz standardach jakości jest wyznacznikiem dla najlepszych kasków na świecie i osiągnięcia Arai są najczęściej kopiowane. Wymienialne poduszki policzkowe oraz wnętrze, by lepiej dopasować kask czy system dyfuzorowej wentylacji i wiele innych, kiedyś innowacyjnych rozwiązań zastosowanych po raz pierwszy przez Arai, dziś już powszechnie naśladuje wielu innych producentów kasków.

 

źródło : www.arai.powerbike.pl